Historia firmy

Poszukująca pracy pani archeolog wraz ze swoim partnerem, daje pokaz na balu sylwestrowym(1991/92) w Swarzędzu. Występ spodobał się na tyle, że otrzymała propozycję zorganizowania dla dzieci zajęć tanecznych. No i pomysł chwycił.........

Swoją działalność rozpoczęłam od kursów tańca towarzyskiego dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podst. Nr 3 i 4 w Swarzędzu.. Rok później założyłam KLUB TAŃCA "TANGO" przy Szkole Podstawowej nr 3, gdzie trenowałam pary turniejowe. Brały one udział w turniejach tańca towarzyskiego zdobywając kolejne klasy taneczne. W swoim dorobku miałam 4 pary klasy C, kilka par klasy D i E. Największym sukcesem było zdobycie Mistrzostwa Okręgu Poznańskiego za rok 1995 w klasie D przez parę taneczną: Łukasz Mielcarek i Agata Stachowiak.

Niezapomniane przeżycia i emocje dostarczały nam nie tylko turnieje tańca, ale także POKAZY na balach organizowanych przez ówczesnego dyrektora szkoły Panią Krystynę Leśniak. Specjalne show, które przygotowywaliśmy na tę okazję oglądały znane osobistości świata sportu, kultury i polityki zaproszone przez Panią Dyrektor. Młodzież z Klubu Tango miała przyjemność tańczyć zarówno dla jak i z: Ireną Szewińską, Arturem Skrzypaszkiem, Barbarą Kotowską, Arturem Partyką, Urszulą Sipińską, Zbigniewem Religą ....

Po kilku latach pracy z parami turniejowymi, moja uwaga zaczęła się skupiać na UPOWSZECHNIANIU TAŃCA, tak aby był on dostępny dla wszystkich, a nie tylko dla najzdolniejszych lub najzamożniejszych ( koszty uprawiania tańca sportowego rosły z roku na rok ).

Zajęcia z tańca towarzyskiego, nie są w tej chwili dużym obciążeniem czasowym i finansowym. Nie powodują także stresu, związanego z rywalizacją. Osoby, które nie lubią, nie chcą lub nie mogą (z powodu braku partnera) tańczyć w parze mogą skorzystać z innych form tańca, takich jak: hip hop, street dance, funky jazz, broadway jazz. Prowadząc zajęcia staram się znaleźć równowagę między wysokim poziomem tańca (ćwiczenia z zakresu techniki tanecznej, plastyki ruchu, rytmiczności), a przyjemnością, którą powinien on dawać. Wychodzę bowiem z założenia, że MISTRZ MOŻE BYĆ TYLKO JEDEN, A RADOŚĆ Z TAŃCA MOŻE MIEĆ KAŻDY. I oto właśnie chodzi! Uczmy się tańczyć, cieszmy się tym, doskonalmy swoje umiejętności, poznawajmy nowe rytmy i kroki. KOCHAJMY TANIEC!!!

W roku 2003 Klub Tańca "Tango-Swarzędz" obchodził jubileusz 10-lecia swojego istnienia. Zobacz:

Artykuł z Tygodnika Swarzędzkiego
Artykuł z Tygodnika Swarzędzkiego
List gratulacyjny od Starosty Poznańskiego
List gratulacyjny od Burmistrza MiG Swarzędz
List gratulacyjny od Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu